Rozpoczyna się XIX Dzień Papieski

      Możliwość komentowania Rozpoczyna się XIX Dzień Papieski została wyłączona

Jak co roku do wspominania świętego Jana Pawła II skłania nas kolejna rocznica dnia, w którym Karol Wojtyła został wybrany na papieża.

Tym razem główne uroczystości odbędą się w niedzielę, która wypada najbliżej właściwej rocznicy, czyli 13 października. Ale już wcześniej nie zabraknie okazji, by wspominać życie i pontyfikat naszego wielkiego rodaka. W przyszłym tygodniu uczniowie szkół podstawowych i średnich zmierzą się w turniejach wiedzy o Ojcu Świętym, we wtorek odbędzie się Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Religijnej, a w środę przyjdzie czas na Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej. Wszyscy laureaci wystąpią podczas koncertu zorganizowanego w Niedzielę Papieską. Zaplanowano też warsztaty literackie i dziennikarskie: dla młodzieży, która zechce doskonalić swoje umiejętności. Wszystko zaś zwieńczy uroczysty wieczór 20 października w kościele pw. Świętej Rodziny w Puławach – po jubileuszowej Mszy Świętej odbędzie się koncert Antoniny Krzysztoń.

A już w najbliższą niedzielę odbędzie się jeszcze tradycyjny Rowerowy Wyścig po Kremówki. Chętni powinni zjawić się już o 13.00 na Skwerze Niepodległości, bo wtedy zaczną się zapisy. O 14.00 rozpoczną się wyścigi – każda grupa uczestników pokona wyznaczoną trasę, a na mecie na każdego będzie czekać słodka nagroda, czyli kremówka. Oczywiście pojawią się też nagrody dla najszybszych rowerzystów. Jednocześnie kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia na trasie wyścigu, czyli na Alei Królewskiej, ulicy Czartoryskich, Alei Małej i ulicy Piłsudskiego – nie będzie można tamtędy przejechać między 13.30 a 17.30. 

Do skorzystania ze wszystkich atrakcji przygotowanych na XIX Dzień Papieski zachęca między innymi puławskie Stowarzyszenie „Rodzina”.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło plakatów: www.rodzina.pulawy.pl.