Seniorze, sprawdź kto pomoże Ci w walce z wirusami!

      Możliwość komentowania Seniorze, sprawdź kto pomoże Ci w walce z wirusami! została wyłączona

Szósty rok z rzędu Gmina Opole Lubelskie przeprowadzi program darmowych szczepień przeciw grypie dla seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia.

Z roku na rok ta akcja ma coraz większe powodzenie – i to sprawiło, że gmina zdecydowała się ją kontynuować. W 2015 roku, gmina realizowano ten program po raz pierwszy, skorzystało z niego 214 seniorów. Rok później było to 294 mieszkańców, w trzeciej edycji 320, w czwartej aż 364. Przed rokiem z programu szczepień skorzystało z kolei 385 seniorów. Teraz władze przeznaczą na ten cel 20 000,00 zł. Akcję szczepień prowadzić będzie Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Opolu Lubelskim, które złożyło najlepszą ofertę – koszt jednego szczepienia został wyceniony na 59,00 zł.

Umowa pomiędzy burmistrzem Opola Lubelskiego a Powiatowym Centrum Zdrowia już została podpisana. Dlatego też wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 65 lat i są mieszkańcami Gminy Opole Lubelskie, mogą skorzystać z nowej oferty. A przypomnijmy, że profilaktyczne szczepienia przeciw grypie są szczególnie ważne dla osób starszych – seniorzy są najbardziej narażeni na poważne powikłania pogrypowe, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu.

Jak zapisać się na darmowe szczepienie przeciwko wirusowi grypy? Chętni mogą umawiać się  telefonicznie, dzwoniąc pod numer 600 416 557 – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00. Można też osobiście odwiedzić rejestrację Przychodni Lekarza Rodzinnego (POZ Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. przy ul. Szpitalnej 9).

Szczepienia będą wykonywane w poniedziałki, wtorki, czwartki i w piątki, między 8.00 a 18.00, a w środy od 8.00 do 15.00. Program będzie realizowany aż do wyczerpania szczepionek.