Setne urodziny puławskiego PCK!

      Możliwość komentowania Setne urodziny puławskiego PCK! została wyłączona

Puławski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża ma już ponad sto lat. Zaczął działać w naszym mieście w listopadzie 1919 roku – i od tamtej pory jest „wszędzie dla wszystkich”. Właśnie takie hasło miału jubileuszowe obchody, które odbyły się w Puławach w miniony piątek.

Uroczystą galę zorganizowano w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia imienia Romualda Twardowskiego. To właśnie tam zebrali się przedstawiciele władz naszego miasta i powiatu, a także członkowie puławskiego oddziału PCK – i ci drudzy odebrali honorowe odznaczenia, Pamiątkowe Medale Prezydenta Miasta Puławy. Takie symboliczne podziękowania za zaangażowanie w pracę humanitarną, społeczną i edukacyjną przyjęły nie tylko osoby działające w oddziale, ale też puławskie instytucje, które wspierają Polski Czerwony Krzyż.

Jednak przedstawiciele naszych władz również wyszli z tej gali z wyjątkowymi pamiątkami: prezydent Paweł Maj przyjął medal dla Miasta Puławy, z kolei starosta Danuta Smaga i wicestarosta Leszek Gorgol odebrali Medal Stulecia PCK dla Starostwa Powiatowego.

Miejmy nadzieję, że przed naszym oddziałem PCK jeszcze wiele takich miłych, okrągłych rocznic – i że PCK zdziała jeszcze wiele dobrego w naszym mieście i regionie.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęć: www.pulawy.eu