Szykuje się potrójny remont w gminie Puławy

      Możliwość komentowania Szykuje się potrójny remont w gminie Puławy została wyłączona

Co łączy Szkołę Podstawową w Zarzeczu, Publiczne Przedszkole w Gołębiu i Urząd Gminy Puławy? Ich budynki potrzebują termomodernizacji – i doczekają się jej już niedługo.

Władze chcą wybrać jedną firmę, która do końca nadchodzących wakacji przeprowadzi termomodernizacje trzech gminnych gmachów. Do przetargu zgłosiło się 11 wykonawców, a każdy wycenił swoją pracę na nieco inną kwotę. Niezbędne procedury powoli dobiegają końca i niebawem zwycięzca przetargu będzie mógł zabierać się do pracy.

Zajęć będzie sporo, bo oprócz ocieplenia ścian i stropów trzeba będzie wymienić źródła ciepła, a przy okazji również elementy oświetlenia, a także elementy elewacji, między innymi okna i drzwi. Czas na działanie będzie ograniczony do 27 sierpnia.

Żeby opłacić tę potrójną inwestycję, gmina skorzysta z unijnych dotacji, przyznanych z puli środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na latach 2014-2020. Dzięki podobnemu dofinansowaniu w ubiegłym roku ocieplono już przedszkole w Górze Puławskiej i szkolę w Bronowicach.