Tak Ryki uczczą pamięć żołnierzy niezłomnych

      Możliwość komentowania Tak Ryki uczczą pamięć żołnierzy niezłomnych została wyłączona

„Wolność jest w nas” – pod takim hasłem odbędą się tegoroczne, ryckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Polskich żołnierzy z antykomunistycznego podziemia będziemy wspominać w całym kraju w następną niedzielę, 1 marca, ale programy regionalnych uroczystości już zaczynają się pojawiać.

W Rykach wszystko odbędzie się jednak w następny poniedziałek, 2 marca. Obchody rozpocznie Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym o 9.00. Tuż po niej uczestnicy Dnia Pamięci przejdą przed pomnik dedykowany poległym i pomordowanym żołnierzom z AK i WIN. Tu kwiaty złożą przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK Koło w Rykach im. Mariana Bernaciaka „Orlika”. Będą tu także przedstawiciele lokalnych władz, miasta i powiatu, a także uczniowie z Zespołu Szkół w Sobieszynie. O 10.30 zebrani przejdą do świetlicy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach, gdzie wysłuchają okolicznościowego przemówienia, a potem w centrum uwagi będą uczniowie tej szkoły, którzy przedstawią program artystyczny, zatytułowany „Niezłomni – Niepodlegli”.

Tego dnia w świetlicy pojawi się także wystawa dokumentalna poświęcona Danucie Siedzikównie, „Ince” – na razie, do końca lutego, można tę ekspozycję oglądać w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach, w Izbie Pamięci „Orlika”.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło plakatu: www.mgck.ryki.pl