Tragiczne skutki pożaru w Górze Puławskiej

      Możliwość komentowania Tragiczne skutki pożaru w Górze Puławskiej została wyłączona

Wczorajszego wieczoru (25 stycznia) w tej miejscowości interweniowali strażacy z Puław, Góry Puławskiej i pobliskich Opatkowic. Niestety, ten pożar zebrał śmiertelne żniwo.

Tuż przed godziną 18.00 trzy zastępy strażaków zadysponowano do gaszenia ognia, który pojawił się wewnątrz jednego z domów jednorodzinnych. Po przybyciu na miejsce druhowie dowiedzieli się, że w środku znajduje się jedna osoba. Wnętrze domu było bardzo zadymione, a widoczność znikoma – jednak podczas przeszukania, w jednym z pomieszczeń ratownik dostrzegł ciało leżące na podłodze.

Poszkodowany został natychmiast wyniesiony na zewnątrz. Strażacy reanimowali starszego mężczyznę do czasu przybycia karetki. Niestety, ani ich wysiłki, ani starania ratowników medycznych nic nie dały.

Ofiara to 89-letni właściciel posesji. Pod nadzorem prokuratora, policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności całego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez strażaków wynika, że do zaprószenia ognia mogła przyczynić się zasilania prądem farelka.

Źródło informacji i zdjęcia: OSP Góra Puławska – Facebook