W gminie Głowaczów będzie bezpieczniej i widniej

      Możliwość komentowania W gminie Głowaczów będzie bezpieczniej i widniej została wyłączona

Już niedługo wiele zmieni się na lepsze w kozienickiej gminie Głowaczów – dzięki nowym dofinansowaniom, pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Dotacja w wysokości 35 tysięcy złotych pomoże pokryć koszty usuwania niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Władze gminy będą mogły zaoferować mieszkańcom wsparcie w zakresie demontażu, wywożenia i utylizacji takich pozostałości. To powinno skutecznie zmotywować do pozbycia się elementów, które obecnie stanowią potencjalne zagrożenie – z racji kruszenia się azbestowych włókien.

Z kolei dofinansowanie w kwocie niemal 300 tysięcy złotych w całości pokryje koszty modernizacji oświetlenia drogowego w pięciu gminnych miejscowościach. Maciejowice, Kosny, Mała Wieś, Klementynów i Lipa pożegnają tradycyjne lampy sodowe – ich miejsce zajmie 126 nowoczesnych i ekologicznych opraw LED.

Co więcej, częściowo została umorzona pożyczka, jaką gmina zaciągnęła niegdyś w warszawskim oddziale Funduszu, szukając środków na opłacenie przebudowy stacji uzdatniania wody w Emilowie. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na przeprowadzenie potrzebnych prac przy ujęciu wody w Marianowie.

Źródło informacji i zdjęcia: UG Głowaczów