W Rykach pożegnano Jana Skalskiego

      Możliwość komentowania W Rykach pożegnano Jana Skalskiego została wyłączona

W minioną sobotę w ryckim kościele pw. Najświętszego Zbawiciela zebrali się mieszkańcy miasta i powiatu, którzy chcieli pożegnać dobrze znanego społecznika.

Jan Skalski był wieloletnim pracownikiem ryckiej administracji publicznej i aktywnym działaczem społecznym. W latach 80. współtworzył prawicowy ruch samorządowy na terenie Ryk i należał do tamtejszej “Solidarności”. W kolejnej dekadzie pracował w Urzędzie Rejonowym w Rykach, między innymi jako zastępca kierownika. Natomiast w ryckim starostwie przez niemal 10 lat był Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Oprócz spraw społecznych zajmowały go również te związane z lokalną historią i życiem kulturalnym. Właśnie takie projekty, zmierzające do zachowania wspomnień o przeszłości Ryk, podejmował w Towarzystwie Przyjaciół Ryk.

Jan Skalski bardzo dobrze zapisał się w pamięci mieszkańców miasta i powiatu. Dał się zapamiętać jako skromny człowiek, który z oddaniem angażował się we wszystko co robił. Był także znany z tego, że unikał konfliktów, również podczas rozwiązywania nieporozumień. Zmarł nagle, 11 stycznia, w wieku 75 lat.

Źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Rykach