Wyczekany oddział przedszkolny już otwarty!

      Możliwość komentowania Wyczekany oddział przedszkolny już otwarty! została wyłączona

A stworzono go w budynku Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zwoleniu.

Trzylatki i czterolatki będą spędzać czas w jasnej, przestronnej sali, pełnej zabawek i nowoczesnych urządzeń. Przypomnijmy, że o nowe miejsce dla przedszkolaków prosili rodzice ze Zwolenia, ci którzy mieli kłopot z zapisaniem dzieci do tamtejszego przedszkola.

Wszystko udało się dzięki dużemu dofinansowaniu, które samorząd gminy pozyskał w ramach projektu „Maluchy na start!”. Pozyskano aż 280 tysięcy złotych, do tego gmina dołożyła jeszcze sto – i to wystarczyło, żeby przygotować nowoczesny, dobrze wyposażony oddział przedszkolny. Postanowiono otworzyć go w działającej już szkole, bo budowa nowego całego przedszkola trwałaby za długo, dzieci już teraz potrzebowały takiego miejsca.

Jak podkreśla dyrektor szkoły, Elżbieta Wargacka, postarano się o to, żeby obiekt dla małych dzieci miał oddzielne wejście, są tu też takie udogodnienia, jak specjalna wentylacja, przyjazna dla alergików. Podczas uroczystego otwarcia, symboliczną wstęgę przeciął burmistrz Zwolenia, Arkadiusz Sulima.

Źródło zdjęcia: http://www.zwolen.pl/news,1161,maluchy-na-start-czyli-uroczyste-otwarcie-nowego-oddzialu-przedszkolnego-w-zwoleniu.html