Zbuduj własną szopkę bożonarodzeniową!

      Możliwość komentowania Zbuduj własną szopkę bożonarodzeniową! została wyłączona

Wczoraj informowaliśmy o tym, że Puławski Ośrodek Kultury przygotowuje już 25 edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Teraz przypominamy, że jak co roku, festiwalowi będzie towarzyszyć Konkurs na Bożonarodzeniową Szopkę Przestrzenną.

Jak podkreśla dyrektor „Domu Chemika”, Zbigniew Śliwiński, budowanie szopek to stary i piękny zwyczaj, o którym warto pamiętać. W puławskim konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni: dzieci, młodzież i dorośli. Przestrzenną szopkę można przygotować samemu albo w grupie, do pracy mogą się zabrać także zespoły rodzinne: gotowe szopki będą oceniane w poszczególnych kategoriach. Co do techniki pracy, każdy może wybrać dowolną, można skorzystać z własnej kreatywności i pomysłowości.

Czas na budowanie przestrzennych szopek będzie prawie do końca stycznia, bo trzeba przynieść prace do puławskiej Galerii Aneks dokładnie 29 stycznia – galeria będzie wtedy otwarta od 9.00 do 17.00. Razem z szopką trzeba będzie zostawić wypełnioną kartę zgłoszeniową: wzór tego formularza, razem ze szczegółowym regulaminem, można znaleźć na stronie internetowej „Domu Chemika”.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło plakatu: www.domchemika.pl