Bezpieczniej w powiecie puławskim – rusza duża kampania!

      Możliwość komentowania Bezpieczniej w powiecie puławskim – rusza duża kampania! została wyłączona

„Bądź bezpieczny” – pod takim hasłem wystartowała wczoraj jedna z największych i najbardziej szczegółowych kampanii informacyjnych w naszym regionie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele służb ratunkowych i włodarze nadwiślańskich gmin z powiatu puławskiego.

Wśród nich był Wójt Gminy Janowiec Jan Gędek, który zwrócił uwagę na ważny aspekt, związany z tematem spotkania czyli m.in. wakacyjnym bezpieczeństwem nad wodą.

 

O szczególne zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo aktywnego wypoczynku nad wodą apelował także Burmistrz Kazimierza Dolnego. Artur Pomianowski wspomniał o tragicznym finale jednego z zeszłorocznych spływów kajakowych na Wiśle. Dlatego kampania informacyjna skupiona będzie na wszystkich mieszkańcach powiatu puławskiego, niezależnie od wieku.

Największą wartością w tym przypadku będzie ciągłe zwiększanie świadomości grożących niebezpieczeństw. Także tych dotyczących bezpieczeństwa finansowego, czyli przestrzegania przed metodami przestępstw „na wnuczka, policjanta, prokuratora, pracownika banku itp.”

Plakaty i broszury informacyjne mają dotrzeć nawet do najmniejszych miejscowości. O zaangażowanie gospodarzy poszczególnych sołectw w powiecie apelowała na wczorajszym spotkaniu starosta Danuta Smaga.

W konferencji uczestniczyli:

  • prezydent Puław Paweł Maj wraz z kierownikiem wydz. zarz. kryzysowego Dariuszem Fijołem,
  • burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski,
  • wójtowie gmin nadwiślańskich: Jan Gędek z Janowca i Kamil Lewandowski z gminy Puławy,
  • oficer prasowy puławskiej Policji podkom. Ewa Rejn-Kozak i naczelnik w Wydz. Prewencji nadkom. Marcin Koper,
  • komendant Powiatowy PSP w Puławach st. bryg. mgr inż. Grzegorz Podhajny,
  • kierownik Drużyny nr 13 Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Puławach Sławomir Ogórek.

 

 

(fot. Redakcja/MG)