PORADY EKSPERTA: JERZY GAŁCZYŃSKI (SMART ACADEMY) – Nie odkładaj na przyszłość…nauki angielskiego!

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: JERZY GAŁCZYŃSKI (SMART ACADEMY) – Nie odkładaj na przyszłość…nauki angielskiego! została wyłączona

Nigdy nie jest zbyt późno, aby zacząć uczyć się angielskiego, ale gdy opuścimy mury szkoły lub uczelni i zajmiemy się pracą zawodową, trudno po wielu latach rozpocząć na nowo językową przygodę. A naprawdę warto!

Wiemy, że do nauki języka obcego niełatwo jest się zmobilizować, zwłaszcza jeśli mamy dużo obowiązków rodzinnych i zawodowych. Rozwiązaniem może być dobra współpraca z lektorem, który wyzwoli odpowiednią motywację i chęć osiągnięcia celu.

 

Zapisać się na kurs i wytrwać nawet kilka lat – to już sukces! Tak było w przypadku kursanta, który opowiedział o swoich doświadczeniach. Z początku języka angielskiego uczył się dla siebie, ale bardzo szybko zaczął wykorzystywać go zawodowo… podczas rekrutacji pracowników.

 

Nabywanie nowych umiejętności sprawia, że nagle mamy przed sobą wiele możliwości, które wcześniej wydawały się być poza naszym zasięgiem. Kompetencje językowe to często klucz do zamkniętych do tej pory drzwi. Warto dać sobie taką szansę, bo rzeczywistość zmienia się w błyskawicznym tempie i stawia wiele nowych wyzwań. Jakich cennych rad udzielili jeszcze nasi goście? Posłuchajcie sami!