Chcesz zarejestrować pojazd, odebrać dowód rejestracyjny albo prawo jazdy?

      Możliwość komentowania Chcesz zarejestrować pojazd, odebrać dowód rejestracyjny albo prawo jazdy? została wyłączona

To jedyne sprawy, w których możesz odwiedzić starostwo powiatowe w Puławach – ale jeśli spełnisz konkretne warunki.

W ten poniedziałek (27 kwietnia) zaczęły obowiązywać nowe zasady obsługi interesantów Wydziału Komunikacji i Dróg. Każdy, kto chce zarejestrować pojazd, musi wcześniej zarejestrować sobie wizytę w starostwie – służy temu specjalny elektroniczny formularz. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą umawiać się telefonicznie, dzwoniąc pod numer: 81 886 11 80. Na miejscu, w sprawie rejestracji, trzeba podejść do bocznego wejścia od strony alei Królewskiej – trzeba mieć ze sobą wypełniony odpowiedni formularz, a płacić można tylko bezgotówkowo.

Z kolei żeby odebrać dowód rejestracyjny, nie trzeba się już wcześniej umawiać, wystarczy przyjść do starostwa między 7.30 a 14.00 i podejść do wejścia bocznego od strony ulicy Głębokiej. Za to telefonicznie trzeba umówić się na odebranie prawa jazdy – dzwoniąc pod numer 81 8861124.

Żeby na miejscu załatwić którąkolwiek z tych spraw, trzeba koniecznie przestrzegać zasad bezpieczeństwa. A przed wizytą w starostwie warto zajrzeć na jego stronę internetową, gdzie można znaleźć i konkretne wskazówki, i wzory dokumentów, potrzebnych do załatwienia konkretnych formalności.