UCIEKŁ z miejsca wypadku – był pijany!

      Możliwość komentowania UCIEKŁ z miejsca wypadku – był pijany! została wyłączona

Opolscy Policjanci zatrzymali 22 – latka, który jadąc przez miejscowość Zosin staranował płot jednej z posesji i uciekł z miejsca zdarzenia. O sytuacji, dyżurnego miejscowej komendy, poinformował jeden z mieszkańców.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący mógł działać pod wpływem alkoholu. Policjanci chwilę później zatrzymali do kontroli pojazd z wyraźnymi uszkodzeniami. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w organizmie mieszkańca gminy Opole Lubelskie ponad dwa promile alkoholu. Mało tego, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

22-latek przyznał, że uderzył w ogrodzenie, bo chciał ominąć stojące na drodze zwierzę. Jego natomiast nie ominą konsekwencje. Czeka go teraz szereg czynności procesowych i rozprawa w sądzie. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Musi się także liczyć z konsekwencjami finansowymi i obowiązkiem naprawienia szkody.

Najbardziej istotne jest jednak to, że wsiadając za kierownicę będąc nietrzeźwym naraził życie trójki pasażerów oraz przypadkowo spotkanych na swej drodze ludzi.