“Bajka o przyrodzie” wkracza do Muzeum Nadwiślańskiego

      Możliwość komentowania “Bajka o przyrodzie” wkracza do Muzeum Nadwiślańskiego została wyłączona

W najbliższą niedzielę (16 lipca) w Oddziale Przyrodniczym kazimierskiego muzeum zadebiutuje wystawa, która zainteresuje przede wszystkim najmłodszych mieszkańców naszego regionu – i będzie dobrym pretekstem do odwiedzenia nadwiślańskiego miasteczka w rodzinnym gronie.

Mali turyści, którzy korzystali już z przewodników po Kazimierzu Dolnym, wydanych przez Muzeum Nadwiślańskie albo choć raz odwiedzili już Spichlerz Ulanowskich, doskonale wiedzą, kim są rudowłosy Kazik czy rezolutna Esterka. To postacie, które nabrały konkretnych kształtów za sprawą Piotra Fąfrowicza – znanego i cenionego malarza i ilustratora. Ten artysta jest związany zarówno z Lublinem, jak też z Kazimierzem Dolnym – i już wielokrotnie podejmował współpracę z Muzeum Nadwiślańskim przy rozmaitych projektach skierowanych do dzieci. Teraz, zarówno ci młodsi, jak i starsi goście muzealnego oddziału, poznają też inne jego prace.

Ale do bajkowego świata przyrody przeniosą nie tylko wyeksponowane na wystawie ilustracje. Podczas niedzielnego wernisażu na małych miłośników sztuki będzie czekało także wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek. Organizatorzy obiecują między innymi to, że będzie okazja, by samodzielnie popracować przy stole artysty i namalować własny obraz – a gotowe dzieła sztuki dołączą do muzealnej wystawy.

 

Wystawa “Bajka o przyrodzie. Wystawa ilustracji Piotra Fąfrowicza” to jedno z wydarzeń, które wpisują się w Rok Obchodów 60-lecia Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym – i jest objęta patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Niedzielny wernisaż w siedzibie Oddziału Przyrodniczego (przy ulicy Puławskiej 54) rozpocznie się o godzinie 15.00. Rodzice i opiekunowie dzieci w tym dniu wejdą na wystawę za darmo.

Źródło informacji: MNKD; źródło zdjęć: Muzeum Przyrodnicze – oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym – Facebook