Złodzieja uwięziono… w kurniku

      Możliwość komentowania Złodzieja uwięziono… w kurniku została wyłączona

W miniony czwartek (13.07) na terenie gminy Kozienice doszło do nietypowego zdarzenia, które zakończyło się aresztowaniem 73-letniego mężczyzny.

Wczesnym popołudniem, na tamtejszą komendę wpłynęło zawiadomienie, z którego wynikało że pewien złodziej został uwięziony w kurniku. Gdy mundurowi przybyli we wskazane miejsce, sprawa była już nieco bardziej skomplikowana.

Jak ustalili policjanci, głośne gdakanie kur ściągnęło w okolicę kurnika właściciela posesji. Gdy zorientował się, że w jego budynku gospodarczym znajduje się nieproszony gość, zamknął go tam i powiadomił policję. Jednak przyłapany na gorącym uczynku mężczyzna stał się agresywny – kopał w drzwi, wybił małe okienko i zaczął atakować gospodarza gazem obezwładniającym.

Funkcjonariusze zatrzymali niedoszłego złodzieja, którym okazał się 73-letni mieszkaniec Kozienic. Tłumacząc swoje zachowanie, mężczyzna twierdził że kierowała nim chęć ugotowania niedzielnego rosołu. Policjanci znaleźli przy nim nie tylko gaz, ale też jutowy worek i latarkę.

Wkrótce 73-latek odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą – i grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie przebywa w policyjnej celi, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Mężczyzna ma także zakaz zbliżania się do właściciela kurnika i jego posesji.

Źródło informacji: KPP w Kozienicach; źródło zdjęcia: baza Pixabay