Bieżąca woda w gminie Puławy wciąż zanieczyszczona!

      Możliwość komentowania Bieżąca woda w gminie Puławy wciąż zanieczyszczona! została wyłączona

Dla mieszkańców 22 miejscowości to jeszcze nie koniec kłopotów z bieżącą wodą.

Chodzi o wodociąg w Górze Puławskiej, który zaopatruje znaczną część wiejskiej gminy Puławy, miejscowości: Anielin, Bronowice, Dobrosławów, Góra Puławska, Góra Puławska-Kolonia, Janów, Jaroszyn, Kajetanów, Klikawa, Kochanów, Kowala, Leokadiów, Łęka, Opatkowice, Pachnowola, Piskorów, Polesie, Sadłowice, Smogorzów, Sosnów, Tomaszów oraz Zarzecze.

Okazuje się, że trwająca przez ostatni tydzień września dezynfekcja nie rozwiązała całkowicie problemu zanieczyszczonej wody. W najnowszym badaniu próbek stwierdzono jeszcze skażenie mikrobiologiczne.

To znaczy, że przed użyciem bieżącą wodę trzeba koniecznie przegotować – zwłaszcza, jeśli ma być używana do przygotowywania posiłków (także mycia warzyw i owoców, zmywania naczyń) i utrzymywania higieny (mycia zębów i kąpieli). Nieprzegotowana nadaje się tylko do prania i prac porządkowych (i oczywiście spłukiwania toalet).

Grupa Utrzymania Wodociągów i Kanalizacji w Górze Puławskiej informuje, że dezynfekcja dalej trwa, przez chlor woda może mieć zmieniony smak i zapach.