Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kociołkach czeka na pensjonariuszy

      Możliwość komentowania Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kociołkach czeka na pensjonariuszy została wyłączona

To ważna wiadomość dla tych mieszkańców powiatu kozienickiego, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą na co dzień poradzić sobie samodzielnie – i stale potrzebują profesjonalnej, medycznej pomocy.

Władze Kozienic otwierają wyczekiwaną rekrutację do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kociołkach. Z oferty tej placówki może skorzystać w sumie 15 dorosłych osób, które posiadają orzeczenie o znacznym albo umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Siedmioro pensjonariuszy zamieszka tam na stałe i otrzyma całodobową opiekę, a ośmioro będzie mogło spędzać w Centrum 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. W sprawie rekrutacji trzeba kontaktować się z kozienickim Centrum Usług Społecznych – numery telefonów to: 48 614 65 67 i 48 614 67 62.

Przypomnijmy, że w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne zmieniła się dawna szkoła podstawowa w Kociołkach. Zabudowania przeszły gruntowny remont, przy wsparciu dotacji z Funduszu Solidarnościowego, w kwocie 2 milionów złotych. Cały remont, wart blisko 3 miliony, pozwolił stworzyć w istniejącym już budynku nie tylko pokoje dla pensjonariuszy, ale też kuchnię i jadalnię, pralnię, salę rehabilitacyjną czy ogród ze specjalnymi strefami wypoczynku.

Podkreślmy, że całe przedsięwzięcie ma charakter przełomowy w tej części naszego regionu. Będzie to pierwszy ośrodek w całym powiecie kozienickim, który zapewni profesjonalną opiekę osobom niepełnosprawnym, w tak dużym wymiarze.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Kozienicach