Chcesz oszacować straty w gospodarstwie? Trwa nabór wniosków

      Możliwość komentowania Chcesz oszacować straty w gospodarstwie? Trwa nabór wniosków została wyłączona

Rolnikom z naszego regionu ta wiosna już dała się nieco we znaki, za nami zarówno kłopotliwa susza, jak i niemniej kłopotliwe, poranne przymrozki.

Urząd Miejski w Kozienicach uspokaja, że każdy, kto z powodu tych niskich temperatur stracił dobre uprawy, może starać się o odszkodowanie. Jednak pierwszy krok jaki trzeba wykonać, to oszacowanie doznanych strat – i właśnie wnioski w tej sprawie można składać do kozienickiego Urzędu.

Będą tam przyjmowane do 1 czerwca, ale warto się pospieszyć, bo oszacowanie strat musi się odbyć przed zebraniem głównych plonów. We wniosku trzeba opisać dokonane zasiewy i wyliczyć wszystkie uprawy, także te, w których nie było strat. Do tego formularza trzeba też dołączyć konkretne dokumenty:

  • kopię wniosku o dopłaty bezpośrednie (złożonego do ARiMR)
  • wykaz działek, którym na ten rok przyznano płatności bezpośrednie
  • kopię zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (ewentualnie księgę stada albo paszporty).

Uspokajamy też, że jeśli wnioski będą niekompletne albo nieprawidłowo wypełnione, będzie szansa je poprawić, a w związku z tym każdy rolnik może liczyć na to, że doczeka się oszacowania strat w swoim gospodarstwie. Każdy, kto ma jakiekolwiek pytania w związku ze składaniem wniosków, może zadzwonić do kozienickiego urzędu, pod numer: 048 611 71 63.