Ruszyli w drogę przez lessowe wąwozy dla Maćka – jak było?

      Możliwość komentowania Ruszyli w drogę przez lessowe wąwozy dla Maćka – jak było? została wyłączona

W minioną niedzielę (21 kwietnia), w okolicy Karczmy Parchatka odbył się pieszo-rowerowy rajd charytatywny, zorganizowany przez grupy “MTB w Krainie Lessowych Wąwozów” i “Pieszo przez Krainę Lessowych Wąwozów” oraz Puławską Grupę Rowerową i puławski MOSiR.

Wszystkich uczestników tego wydarzenia połączyła nie tylko pasja do wędrówek i zwiedzania malowniczych zakątków naszego regionu – ale także chęć udzielenia bezinteresownej pomocy. Podczas niedzielnego rajdu zbierano datki, które pomogą w zdobyciu pionizatora odwodzącego. Takiego urządzenia potrzebuje 5-letni Maciek, który od kilku miesięcy dochodzi do siebie po poważnych operacjach – i potrzebuje między innymi rehabilitacji.

Uczestnicy niedzielnego wydarzenia mieli do wyboru trzy wyprawy: mogli przejść pieszo 7 kilometrów albo pokonać na rowerach jedną z dwóch tras rowerowych, z których każda liczyła 24 kilometry. Każdy, kto podjął którekolwiek z tych wyzwań, miał przed sobą podróż przez urokliwe tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

W sumie, w drogę wyruszyło przeszło 60 osób. Kresem ich podróży był punkt wyjścia, czyli Karczma Parchatka – tam na czekały na nich ciepłe napoje, ciasto i kiełbaski, a także nagrody i pamiątkowe upominki, ufundowane przez sponsorów rajdu.

Źródło informacji i zdjęć: Artur Soleniec