Chciał zdobyć pompę ciepła – stracił spore oszczędności

      Możliwość komentowania Chciał zdobyć pompę ciepła – stracił spore oszczędności została wyłączona

Kryzys energetyczny sprawia, że w tym sezonie ogrzewanie mieszkań i domów przysparza mieszkańcom naszego regionu wielu rozterek. A te wykorzystują jeszcze oszuści, którzy chcą się wzbogacić cudzym kosztem.

44-letni mieszkaniec powiatu ryckiego chciał zdobyć pompę ciepła – ale zamiast tego stracił ponad 22 tysiące złotych. W listopadzie mężczyzna znalazł bardzo atrakcyjną ofertę na jednym z portali ogłoszeniowych. Proponowana cena skusiła go, dlatego nawiązał kontakt ze sprzedającym. Nic nie wzbudzało jego poderzeń, tym bardziej że otrzymał całą fakturę, z danymi rzekomej firmy. Przelał pieniądze na wskazane konto i zaczął czekać na dostawę. Gdy pompa nie dotarła do niego w obiecanym terminie, zaczął ponaglać sprzedawcę. Ten przez jakiś czas jeszcze okłamywał swoją ofiarę, a później całkowicie zerwał kontakt telefoniczny i dezaktywował konto w mediach społecznościowych.

44-latek zgłosił się na dębliński komisariat. Mundurowi zajęli się już rozwiązywaniem sprawy wyłudzenia pieniędzy. Natomiast wszystkim mieszkańcom regionu doradzają ostrożność. Podczas internetowych zakupów warto trzymać się zasady ograniczonego zaufania – zwłaszcza, gdy odpowiada się na zamieszczone przez kogoś ogłoszenie.

Źródło informacji: KPP w Rykach