Co dalej z handlem w Kazimierzu Dolnym?

      Możliwość komentowania Co dalej z handlem w Kazimierzu Dolnym? została wyłączona

„Nie wiemy, czy będziemy mogli handlować…”. Takie wątpliwości i pytania powtarzają się wśród drobnych, kazimierskich handlarzy, którzy szukają swojego miejsca w miasteczku.

Czy przeznaczenie Małego Rynku na duże stoiska i wprowadzenie opłat na zasadzie przetargu na dane miejsce nie zaburzy uroku kazimierskich targów? A przede wszystkim, czy ci wspomniani mniejsi handlarze będą mieli gdzie zarabiać? Pojawia się pewna opcja, szczegóły wyjaśnia burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski:

 

Miejsca udostępnione przez Miejski Zakład Komunalny będą płatne. Ich cena będzie uzależniona od rozmiaru stoiska oraz okresu, na jaki handlarze zdecydują się je wykupić.

Aby móc handlować na placu przy ulicy Sadowej (i to już od najbliższego weekendu), należy pobrać dokument ze strony Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu Dolnym. Wypełniony druk trzeba dostarczyć z powrotem do Zakładu.

A czy są może jakieś inne miejsca dla drobnych handlarzy? – Kontynuuje burmistrz miasteczka:

 

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony kolejny przetarg na stoiska na Małym Rynku i przy ulicy Senatorskiej. Wszystkie zawirowania są związane z tym, że epidemia koronawirusa wyraźnie odbiła się na budżecie miasta. Podział Kazimierza na dodatkowe strefy handlowe ma przede wszystkim poprawić stan miejskiego budżetu.