Czy dęblińskie targowisko przeniesie się gdzie indziej?

      Możliwość komentowania Czy dęblińskie targowisko przeniesie się gdzie indziej? została wyłączona

Na razie, tymczasowym miejscem regularnych spotkań wystawców i klientów jest wolny teren przy ulicy 15. Pułku Piechoty „Wilków”. Za jakiś czas to może się zmienić.

Dalekosiężne plany wobec dwóch tutejszych działek są zupełnie inne – a mówi o nich przyjęty przez władze Dęblina plan zagospodarowania przestrzennego. Jeszcze dekadę temu cały teren miał służyć celom związanym ze sportem. Cztery lata temu nieco zmieniono te plany, wydzielając tu dwie działki – na jednej ma być wybudowany stadion, a na drugiej obiekty handlowe.

Jak tłumaczy burmistrz Beata Siedlecka, miasto szuka już nabywcy dla drugiej działki, przeznaczonej właśnie na cele handlowe. Dodaje, że jeśli jakiś inwestor zainteresuje się tym obszarem i ta działka stanie się placem budowy nowego sklepu, miejskie targowisko zostanie przeniesione na plac przy ulicy Krzywej.

Biorąc pod uwagę te plany, burmistrz apeluje do wszystkich gości tymczasowego targowiska, żeby dbali o utrzymanie porządku w tym miejscu. Przypomina też, że wkrótce zacznie się tutaj remont drogi krajowej.

Źródło zdjęcia: UM w Dęblina