Dlaczego nie warto próbować narkotyków, a zwłaszcza dopalaczy?

      Możliwość komentowania Dlaczego nie warto próbować narkotyków, a zwłaszcza dopalaczy? została wyłączona

W puławskich szkołach wyjaśniają to policjanci, którzy przychodzą na specjalne spotkania z uczniami. Pogadanki odbywają się w ramach akcji zatytułowanej „Szkoda ciebie na takie patoklimaty”, a organizowanej w całym kraju z inicjatywy MSWiA.

Policjanci tłumaczą młodym ludziom, dlaczego różnego rodzaju substancje odurzające są niebezpieczne – jak mogą wpłynąć na zdrowie i skomplikować życie w wielu różnych aspektach. Problem zażywania narkotyków jest wciąż aktualny, bo wciąż czyha na kolejne pokolenia młodych ludzi, którzy szukają wrażeń i niepowtarzalnych przeżyć – i dają się namówić na spróbowanie tajemniczych substancji. Szczególnie niebezpieczne są zaś tak zwane dopalacze, czyli nowe narkotyki, których skład często pozostaje zagadkowy – i bardzo często sprowadza bezpośrednie zagrożenie dla życia. Policjanci starają się dotrzeć do jak największej ilości dzieci i młodzieży, w ubiegłym tygodniu zawitali do Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach.

Źródło zdjęcia: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/99060,Pulawy-Antynarkotykowa-kampania-edukacyjna-w-pulawskich-szkolach.html