Długi weekend przyniósł śmiertelny wypadek

      Możliwość komentowania Długi weekend przyniósł śmiertelny wypadek została wyłączona

Podczas gdy wielu z nas odpoczywało, korzystając z uroków długiego weekendu, lubelscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Teraz nadszedł czas na podsumowanie.


Jak wynika z policyjnych statystyk, przez cztery minione dni (od 8 do 11 czerwca) na drogach województwa lubelskiego doszło do 11 wypadków drogowych – dwie osoby zginęły, a 21 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu aż 96 nietrzeźwych kierujących i odnotowali aż 244 kolizje drogowe. W porównaniu z poprzednim rokiem, doszło do większej ilości zdarzeń drogowych, w których były osoby poszkodowane.

Jedyny wypadek, który miał tragiczne skutki, wydarzył się w naszym regionie. W miniony piątek (9 czerwca), na drodze wojewódzkiej między Puławami a Kurowem, dwa motocykle uderzyły w naczepę samochodu ciężarowego. Kierujący, 34-letnia mieszkanka Puław i 43-latek z Dęblina, zginęli na miejscu zdarzenia. Jak wynika z ustaleń policji, jednoślady wjechały w ciężarówkę, gdy ta zaczęła skręcać w lewo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi puławska policja, oczywiście pod nadzorem prokuratora.

Źródło informacji i zdjęcia: KWP w Lublinie, KPP w Puławach