Lublin czeka na ponad 160 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych

      Możliwość komentowania Lublin czeka na ponad 160 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych została wyłączona

Władze Lublina dbają o potrzeby tych kierowców, którzy jeżdżą pojazdami elektrycznymi. Dążą do tego, by na terenie miasta znalazła się wymagana ilość miejsc, w których będzie można przygotować do podróży auto nieemitujące spalin.

Na terenie miasta, a konkretnie w rejonie ponad 2,7 tys. metrów kwadratowych jego gruntów z pasami drogowymi, mają powstać aż 164 nowe, ogólnodostępne punkty ładowania. Ponieważ każda taka stacja składa się z dwóch punktów, stacje pojawią się w 82 lokalizacjach.

Aktualnie trwają poszukiwania inwestora, który wydzierżawi konkretne nieruchomości na 10 najbliższych lat, wybuduje wspomniane stacje i zadba o ich obsługę. Przetarg w tej sprawie potrwa do 26 czerwca. Dodajmy, że to już kolejne takie postępowanie – poprzednie zostało unieważnione, ponieważ żadna z przedstawionych ofert nie spełniała wymogów zamówienia. Warto zaznaczyć, że od czasu podpisania umowy, inwestor będzie miał rok na stworzenie i oznakowanie stacji ładowania.

Punkty ładowania pojazdów elektrycznych mają pojawić się w pobliżu osiedli mieszkaniowych, a także w tych zakątkach Lublina, które są szczególnie popularne wśród turystów. Jak dotąd, w stolicy Lubelszczyzny działają 44 ogólnodostępne stacje ładowania – a według ustawy o elektromobilności powinno ich być 210. Właśnie w osiągnięciu tego celu ma pomóc ogłoszony przetarg.

Źródło informacji: UM w Lublinie