Dowiedzieliśmy się, jak zdobywać unijne wsparcie

      Możliwość komentowania Dowiedzieliśmy się, jak zdobywać unijne wsparcie została wyłączona

Dzisiaj w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja „Fundusze Europejskie – łatwiej niż myślisz”.

Było to jednodniowe wydarzenie, podczas którego eksperci z zakresu Funduszy Europejskich dokonali syntezy zagadnień związanych z pozyskiwaniem dotacji unijnych i wykorzystaniem ich. Jednym z jej gości był sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń, który tak skomentował to spotkanie:

Konferencja składała się z trzech paneli tematycznych:po pierwsze mówiono o Funduszach Europejskich dla młodych, a po drugie dla osób powracających na rynek pracy, chcących podnieść swoje kompetencje zawodowe oraz dla osób z niepełnosprawnościami. Trzeci panel dotyczył unijnych funduszy dla rozwoju przedsiębiorczości i innowacji. O tym, jak pozyskiwać finansowe wsparcie, mówiła podczas konferencji między innymi dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, Magdalena Filipek-Sobczak:

Celem konferencji było dostarczenie informacji teoretycznych i praktycznych wszystkim zgromadzonym, czyli potencjalnym beneficjentom tego finansowego wsparcia. Spotkanie miało charakter interaktywny, puławianie chętnie w nim uczestniczyli.

Konferencja została zorganizowana przez Nadwiślańską Fundację Rozwoju „Parasol”. Partnerami wydarzania były: Instytut Rozwoju Terytorialnego Województwa Lubelskiego, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości.