Jak opowiedzieć o słynnym Polaku? Konkurs dla uczniów

      Możliwość komentowania Jak opowiedzieć o słynnym Polaku? Konkurs dla uczniów została wyłączona

W tym roku wypada setna rocznica urodzin papieża-Polaka – w związku z tym na wiele sposobów będziemy wspominać Jana Pawła II.

Pomogą w tym także konkursy artystyczne, a niektóre z nich już ogłoszono. O to, żeby opowiedzieć o naszym słynnym rodaku, poprzez multimedialną prezentację albo literacką opowieść, prosi szkolnych uczniów Gminna Biblioteka Publiczna w Ułężu.

Wyznaczone zadanie polega na tym, żeby opowiedzieć o życiu Jana Pawła II, jego nauczaniu albo o jego poetyckiej twórczości. Można to zrobić na dwa sposoby: skomponować prezentację, złożoną z maksymalnie 15 slajdów albo napisać bardziej literacką opowieść, skupiając się na własnych odczuciach i przemyśleniach. Szczegóły na temat konkursu zostały opublikowane na stronie internetowej biblioteki. Gotowe prace można wysyłać na adres: bibl.ulez@wp.pl.

To kolejny konkurs, który ma charakter wirtualny – do którego można się zgłosić, przesyłając przygotowane prace pocztą elektroniczną. Prezentacje i pliki tekstowe można nadsyłać do 7 maja na biblioteczny adres mailowy – wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 maja, czyli na 3 dni przed rocznicą urodzin Karola Wojtyły.