Ciekawa akcja w szkole w Borowej

      Możliwość komentowania Ciekawa akcja w szkole w Borowej została wyłączona

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych już za nami, bo jak co roku obchodziliśmy go 1 marca. Ale w naszym regionie to jeszcze nie koniec wspominania żołnierzy, których nazywamy niezłomnymi.

Już pojutrze, w Szkole Podstawowej w Borowej, młodzież z powiatu puławskiego udowodni, ile wie o Żołnierzach Niezłomnych, którzy działali w niepodległościowym, antykomunistycznym podziemiu. To będzie już druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej: w specjalnym teście wiedzy zmierzą się uczniowie z klas IV-VIII.

Ale ta rywalizacja to nie wszystko – w Borowej zjawi się też pojutrze historyk i publicysta, Tadeusz Płużański. I młodzieży, i wszystkim obecnym, opowie o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, przedstawiając go jako „świętego polskiego patriotyzmu”. Na tę prelekcję są zaproszeni wszyscy ci, którzy interesują się historią powojennej Polski, szkoła podstawowa w Borowej czeka jutro na wielu gości.

Całe wydarzenie, konkurs i prelekcja, rozpoczną się o 9.30. A odbędą się pod honorowym patronatem posła Krzysztofa Szulowskiego, Starosty Puławskiego, Wójta Gminy Puławy, lubelskiego oddziału IPN i Grupy Azoty Puławy.

 

Nie znaleziono galerii.

Źródło zdjęcia: www.pulawy.powiat.pl