Już wiemy, kto wySTARTuje z finansowym wsparciem Grupy Azoty

      Możliwość komentowania Już wiemy, kto wySTARTuje z finansowym wsparciem Grupy Azoty została wyłączona

Znamy wyniki naboru do pierwszej edycji zupełnie nowego programu sponsoringowego, ogłoszonego przez Grupę Azoty. Spółka chce w ten sposób pomóc w szkoleniu nowego pokolenia polskich sportowców.

Do ogólnopolskiego programu mogły zgłaszać się szkoły, kluby i stowarzyszenia, które prowadzą działalność sportową w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Już wiadomo, że środki z puli 370 tysięcy złotych trafią do 33 podmiotów z całego kraju – i nie ominą naszego regionu.

Wsparcie w wysokości aż 20 tysięcy złotych, które można wykorzystać na działalność szkoleniową oraz zakup odzieży treningowej i sprzętu, otrzyma w sumie dziesięć klubów sportowych. Wśród nich będzie puławska Akademia “Piłkarskie Perełki”.

Natomiast dotacja w kwocie 7,5 tysiąca złotych trafi do 23 beneficjentów. W naszym regionie będą to trzy podmioty z Puław: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 imienia Komisji Edukacji Narodowej, Szkoła Podstawowa nr 11 imienia Henryka Sienkiewicza i Fundacja Benedyktyński Zakątek.

W każdym przypadku pieniądze mogą być wydane na potrzeby jednej dyscypliny sportowej. Już ogłaszając nabór, zaznaczono że pierwszeństwo mają zgłoszenia z województw, w których działają główne spółki Grupy Azoty – jak widać, z tej szansy skwapliwie skorzystały Puławy.

Źródło informacji: Grupa Azoty