Wisła i Wieprz nadal wysokie

      Możliwość komentowania Wisła i Wieprz nadal wysokie została wyłączona

Dwie duże rzeki płynące przez nasz region, Wisła i Wieprz, są w strefie wód wysokich. Jednak obie są w zupełnie odmiennych sytuacjach.

Mieszkańców nadwiślańskich gmin możemy uspokoić – pomiary wykonane w ciągu ostatnich godzin wskazują, że Wisła przestała przybierać. W Puławach osiągnęła apogeum dzisiejszej nocy, gdy osiągnęła wysokość 367 centymetrów. W środowe przedpołudnie zaczęła opadać – o godzinie 15.00 była wysoka na 358 centymetrów, a trend nadal jest malejący, tym bardziej że w Annopolu Wisła jest już w strefie wód średnich. W Dęblinie poziom wody w rzece osiągnął dziś rano 315 centymetrów – i od tamtej pory nie zmienił się. Do stanu ostrzegawczego brakuje 85 centymetrów.

Tymczasem w Kośminie rzeka Wieprz jest coraz wyższa, chociaż przybiera bardzo wolno. Dzisiaj wkroczyła już w strefę stanów wysokich. Jeszcze przed południem osiągnęła 264 centymetry – i na razie trzyma się na tym poziomie. Jednak w górnym biegu tej rzeki wody nadal przybywa. Aktualnie, do stanu ostrzegawczego w Kośminie brakuje aż 136 centymetrów.

A w powiecie zwoleńskim wciąż nie zmienia się poziom Iłżanki. Od wczoraj rzeka ma w Kazanowie 184 centymetry i 11 dzieli ją od stanu ostrzegawczego.

Źródło informacji: IMGW