Kończą się zapasy krwi! Przyjdź na zbiórkę terenową i pomóż!

      Możliwość komentowania Kończą się zapasy krwi! Przyjdź na zbiórkę terenową i pomóż! została wyłączona

„Oddaj krew, podziel się życiem” – to hasło terenowych zbiórek krwi, które w te wakacje będą organizowane w Zwoleniu. Dwie zaplanowano na lipiec, kolejne dwie – na sierpień.

Najbliższa okazja na zostanie krwiodawcą nadarzy się już w tę środę (8 lipca): na parkingu przed budynkiem zwoleńskiego Urzędu Miasta zaparkuje ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Radomiu. Od 9.00 do 13.30 będzie tu czekał na zdrowych i dorosłych mieszkańców miasta i okolic. To bardzo ważne, żeby skorzystać z tej okazji i podzielić się krwią, bo radomskie zapasy są w bardzo kiepskim stanie – kończą się zasoby krwi każdej grupy.

Przypominamy, że do oddawania krwi są zachęcane dorosłe i zdrowe osoby. Wybierając się na zbiórkę, trzeba pamiętać żeby poprzedzającej ją nocy dobrze się wyspać, a rano zjeść lekkostrawne śniadanie. Trzeba też unikać używek, takich jak alkohol czy papierosy. Na miejscu potrzebny będzie jeszcze dowód tożsamości, który trzeba pokazać podczas rejestracji.

Jednak Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu ma jeszcze jeden ważny apel: czeka również na osocze, oddawane przez ozdrowieńców, którzy przechorowali już COVID-19. W ten sposób mogą pomóc innym chorym w zwalczeniu zakażenia koronawirusem i narastających objawów choroby. W takiej sprawie trzeba zadzwonić do Centrum i umówić się na specjalną wizytę. Numery telefonów to: 600 035 315 i 500 754 538. Ważne, szczegółowe informacje dla ozdrowieńców można znaleźć TUTAJ.