Koronawirus: nowe ogniska i izolatoria

      Możliwość komentowania Koronawirus: nowe ogniska i izolatoria została wyłączona

Wciąż przybywa aktywnych ognisk koronawirusa. Na całej Lubelszczyźnie jest ich już w sumie 160 (dane z 3 listopada). Trwa przygotowywanie szpitala tymczasowego, a wojewoda aktualizuje listę izolatoriów.

Lubelski sanepid co dnia rejestruje nowe ogniska zakażeń – a wśród nich wczoraj pojawiły się dwa puławskie: to Komenda Powiatowa Policji w Puławach i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji “Wodociągi Puławskie”.

W sumie, w lubelskiej części naszego regionu jest teraz 12 aktywnych ognisk: 6 w powiecie puławskim, 3 w opolskim i 3 w ryckim, ale w fazie rozwojowej są tylko 2. Pozostałe są stabilne albo wygaszane.

Z myślą o osobach zakażonych, które powinny pozostać w odosobnieniu, żeby nie zarażać innych, na Lubelszczyźnie utworzono 6 izolatoriów. Dwa z nich znajdują się w naszym regionie: to budynek Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Celejowie i Hotel Huzar w Lublinie. Lista lubelskich izolatoriów została zaktualizowana wczoraj.

Niestety, jeśli chodzi o ilość zakażeń na całej Lubelszczyźnie, powiat puławski wciąż jest w czołówce: zajmuje teraz czwarte miejsce, zaraz po samym Lublinie, powiecie lubelskim i powiecie zamojskim. Ale jest również na czwartym miejscu pod względem liczby ozdrowieńców.