Kozienicki Dom Kultury chce wyłonić nowe literackie talenty

      Możliwość komentowania Kozienicki Dom Kultury chce wyłonić nowe literackie talenty została wyłączona

Trwa nabór do 21. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej – organizatorzy czekają na odważnych autorów wierszy albo krótkich opowiadań.

Doroczne odkrywanie literackich talentów to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń, organizowanych przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Zawsze skutecznie przykuwa uwagę poetów i prozaików z całego kraju – każdego roku w szranki literackiego konkursu staje 300-400 uczestników z całego kraju. Jak przypomina dyrektor KDK, Elwira Kozłowska:

Historia tego konkursu sięga 2003 roku. Początkowo odbywał się on pod hasłem „Czytamy i piszemy”, a swoim zasięgiem obejmował dawne województwo radomskie. Z każdym rokiem konkurs budził coraz większe zainteresowanie literatów i zyskiwał na prestiżu, dlatego w 2010 roku zdecydowaliśmy, aby miał on charakter ogólnopolski. Z kolei od 2012 roku nosi on imię Marii Komornickiej, wybitnej poetki pochodzącej z regionu kozienickiego. Konkurs zatem służy nie tylko propagowaniu współczesnej twórczości literackiej, ale przybliża też, zwłaszcza młodszym osobom, postać Marii Komornickiej.

Osoby, które realizują się twórczo, przelewając myśli na papier, mają szansę wziąć przykład z patronki konkursu. Mogą zaprezentować trzy wiersze albo jedno krótkie opowiadanie. Ważne, by zgłaszane utwory nie były wcześniej publikowane. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: oddzielnie będą rywalizować dorośli, a oddzielnie młodzież od 15 roku życia. Regulamin nie precyzuje tematyki tekstów, każdy autor może podjąć dowolny temat.

Gotowe zgłoszenia trzeba przesłać do Kozienickiego Domu Kultury, tradycyjną pocztą, do 30 czerwca. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, a najlepsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Kozienickiego Domu Kultury – i właśnie w Internecie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, 27 października. Tam również jest do wglądu szczegółowy regulamin konkursu, a pomocny link zamieszczamy TUTAJ.