Kto chętny na maraton kajakiem? Jeszcze można się zgłaszać!

      Możliwość komentowania Kto chętny na maraton kajakiem? Jeszcze można się zgłaszać! została wyłączona

Spływy kajakowe na rzece Wieprz to już tradycja w tej części naszego regionu – na tej rzece regularnie można dostrzec kajakarzy, którzy zażywają pożytecznej rekreacji i jednocześnie zwiedzają nasz region, podziwiając krajobrazy właśnie od strony rzeki.

Tradycją staje się już także Maraton Kajakowy na rzece Wieprz – impreza organizowana przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień”, w ramach cyklu CANOA CUP 2022, odbędzie się już po raz czwarty.

Na tegoroczne zmagania przyjdzie czas w następną sobotę, 25 czerwca. Zawodnicy będą się ścigać na trzech dystansach: ci, którzy zechcą przepłynąć  21kilometrów ruszą z Baranowa, ci którzy wybiorą 43 kilometry wyruszą z Jeziorzan, a ci którzy zechcą pokonać 104 kilometry, wystartują aż z Lubartowa. Wszyscy będą płynąć do mety w Kośminie – niedaleko dworku Kossaków odpoczną przy ognisku, tam też odbędzie się finał i dekoracja zwycięzców.

Zainteresowani mogą już teraz zabrać się za wypełnianie internetowego formularza zgłoszeniowego – link do niego znajduje się TUTAJ, a pełny regulamin i program maratonu zamieszcza na swojej stronie Lokalna Grupa Działania “Zielony Pierścień”.

Nabór zgłoszeń kończy się w czwartek, 16 czerwca – to wydłużony, ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń oraz regulowania należności (udział w maratonie jest płatny).

Źródło informacji: LGD “Zielony Pierścień”