Kto chętny na maraton kajakiem? Jeszcze można się zgłaszać!

      Możliwość komentowania Kto chętny na maraton kajakiem? Jeszcze można się zgłaszać! została wyłączona

Lokalna Grupa Działania “Zielony Pierścień” zachęca, żeby przedostatnią sobotę czerwca spędzić wśród fal Wieprza – siedząc w kajaku i wytrwale pracując wiosłami. 

Maraton Kajakowy na rzece Wieprz staje się już tradycją w północnej części naszego regionu. Impreza sportowo-rekreacyjna, organizowana w ramach cyklu CANOA CUP, odbędzie się już po raz piąty. Piękne widoki gwarantowane, ale w ferworze walki o zwycięstwo może zabraknąć czasu na rozglądanie się.

Na tegoroczne zmagania przyjdzie czas 24 czerwca – w przedostatnią sobotę nadchodzącego miesiąca. Zawodnicy mają do wyboru trzy dystanse: ci, którzy zechcą przepłynąć  21kilometrów ruszą z Baranowa, ci którzy wybiorą 43 kilometry wyruszą z Jeziorzan, a ci którzy zechcą pokonać 104 kilometry, wystartują aż z Lubartowa. Wszyscy będą płynąć do mety w Kośminie – niedaleko dworku Kossaków odpoczną, tam też odbędzie się finał i dekoracja zwycięzców.

Zainteresowani mają czas do 12 czerwca na wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego – link do niego, a także szczegółowy regulamin maratonu kajakowego znajdują się TUTAJ. Organizatorzy uspokajają, że nie trzeba mieć własnego sprzętu – na czas maratonu będzie można wypożyczyć kajaki, wraz z wiosłami i kamizelkami.

Źródło informacji: LGD “Zielony Pierścień”