Kozienicki SKATEPARK już działa!

      Możliwość komentowania Kozienicki SKATEPARK już działa! została wyłączona

Na najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców Kozienic czeka miejscowy skatepark. Ostatnie prace przed otwarciem rozpoczęły się we wtorek.

Miłośnicy jazdy na deskorolkach, rolkach, rowerach czy hulajnogach mogą z niego korzystać od wczoraj. Jednak ze względu na obowiązujące zasady bezpieczeństwa na obiekcie w tym samym czasie może przebywać maksymalnie 14 osób.

Okres wstrzymania pracy Ośrodka Sportu pracownicy wykorzystali maksymalnie, cała załoga była zmobilizowana przygotowując obiekty sportowe do nowego sezonu. Część przeszkód na skateparku już się zużyła, dlatego Gmina Kozienice wystąpiła o dofinansowanie z funduszy mazowieckich na jego rozbudowę i modernizację. O reszcie zadecyduje marszałek województwa mazowieckiego.

Dlatego Marcin Zmitrowicz, dyrektor Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu prosi o jeszcze chwilę cierpliwości. Jeżeli nie będzie możliwości dofinansowania, sprzęty na skateparku, po odpowiedniej ekspertyzie, będą naprawione. Pozostałe obiekty sportowe będą stopniowo otwierane w najbliższym czasie.

 

(fot. fb/Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu)