KS Azoty Puławy vs. MMTS Kwidzyn – 29:26

Możliwość komentowania KS Azoty Puławy vs. MMTS Kwidzyn – 29:26 została wyłączona

Co prawda na kalendarzową wiosnę trzeba będzie poczekać jeszcze ponad miesiąc – za to emocje sportowe, związane wiosennymi rundami różnych rozgrywek wystartują szybciej. Wczoraj (14 lutego) świadkami tego byli kibice piłki ręcznej.

Szczypiorniści Azotów Puławy rozpoczęli wiosenną rundę rewanżową w ramach rozgrywek PGNiG Superligi. Było to dla nich bardzo dobre otwarcie, ponieważ pokonali zespół MMTS Kwidzyn, zdobyli trzy punkty ligowe i wrócili na trzecie miejsce w tabeli.

Wtorkowy mecz w hali Grupa Azoty Arena dostarczył kibicom wielu wrażeń – bo obie drużyny były bardzo zmotywowane. Jeszcze w drugiej połowie spotkania wynik był wyrównany, ale w końcu Azotowcy zdobyli przewagę i utrzymali ją do końca. Ostateczny wynik to 29:26. Najlepszym zawodnikiem meczu 15. serii PGNiG Superligi został Marek Marciniak, który zdobył efektowne 6 bramek.

Dodajmy, że w przerwie spotkania pojawiła się jeszcze niespodzianka. Władze klubu oraz wojewódzkiego związku piłki ręcznej udekorowali medalami juniorów Azotów-Puławy, którzy zwyciężyli w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Dekoracji dokonali Prezes Azotów-Puławy Jerzy Witaszek oraz Prezes LZPR Tomasz Lewtak.

Źródło informacji i zdjęcia: KS Azoty-Puławy