Jak powinien wyglądać lubelski stadion żużlowy? Ruszają konsultacje

      Możliwość komentowania Jak powinien wyglądać lubelski stadion żużlowy? Ruszają konsultacje została wyłączona

W lubelskim ratuszu goszczą dziś projektanci nowego stadionu żużlowego. Na pierwszy dzień grudnia zaplanowano prezentację przygotowanej przez nich koncepcji, a także rozpoczęcie konsultacji społecznych, w których mogą wziąć udział mieszkańcy.

Projekt tego ogromnego obiektu powstawał przez wiele miesięcy. Wynika z niego, że obiekt, który ma się pojawić niedaleko estakady przy ulicy Krochmalnej, będzie wielofunkcyjny. Kluczowa będzie oczywiście ta dotycząca organizowania imprez sportowych, dlatego nowa hala ma spełniać wymogi krajowych i międzynarodowych federacji – nie tylko żużla, ale też lekkoatletyki i gier zespołowych. Ma się nadawać również do tego, by rozgrywały się tam wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty muzyczne czy pokazy. Z dwupoziomowych trybun sportowe zmagania i artystyczne prezentacje będzie mogło oglądać 18 570 osób. A na czterokondygnacyjnym parkingu ma być miejsce dla 845 samochodów.

Tuż obok stadionu, nad rzeką Bystrzycą, powstanie zielony teren rekreacyjny. Będzie to miejsce odpoczynku (także aktywnego) i baza wypadowa dla kajakarzy. Z kolei w południowej stronie działki pojawi się park maszyn, pełniący także rolę zaplecza sportowego. Przypomnijmy, że żeby zatwierdzić lokalizację całej inwestycji, konieczne było wprowadzenie zmian do miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego – a to miejscy radni uczynili we wrześniu ubiegłego roku.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni swoje uwagi do przedstawionej koncepcji mogą zgłaszać mieszkańcy. Pisemne komentarze, nadsyłane pocztą tradycyjną i elektroniczną, ratusz będzie przyjmować do połowy grudnia. Wszystkie zebrane opinie trafią do protokołu i zostaną przekazane projektantom. O szczegółach można przeczytać TUTAJ.

Źródło informacji i wizualizacji: UM w Lublinie