Sprawdź, jak zakończą się Dni Papieskie

      Możliwość komentowania Sprawdź, jak zakończą się Dni Papieskie została wyłączona

To będzie uroczyste zakończenie i zamknięcie tegorocznych Dni Papieskich, które rozpoczęliśmy w naszym mieście dokładnie dwa tygodnie temu.

W tych dniach wspominaliśmy, że dokładnie 41 lat temu papieżem został polski kardynał i metropolita krakowski, Karol Wojtyła. Stowarzyszenie „Rodzina” postarało się o to, żebyśmy znaleźli czas na refleksję i bycie razem – odbyły się zarówno wyścigi rowerowe, jak też przeglądy pieśni religijnych czy recytacji poezji o tematyce religijnej. Puławska młodzież udowadniała, ile wie o życiu Karola Wojtyły i pontyfikacie Jana Pawła II – tę wiedzę sprawdzały konkursy, zorganizowane w puławskich szkołach.

Teraz zaś czas na uroczyste zamknięcie XIX. Dni Papieskich. Tym zwieńczeniem będzie koncert Antoniny Krzysztoń – artystki, która już od końca lat 80. zajmuje się wykonywaniem poezji śpiewanej. Znamy zarówno jej autorskie teksty i kompozycje, jak i utwory skomponowane na bazie wierszy polskich poetów, poruszających zwłaszcza tematykę religijną. Ci, którzy znają i lubią twórczość Antoniny Krzysztoń nie mogą przegapić tego nadchodzącego koncertu – a usłyszą na pewno takie utwory, jak „Perłowa łódź”, „Wstań i idź”, czy „Pomimo wszystko tak”. Koncert odbędzie się już w tę niedzielę, w kościele pw. Świętej Rodziny w Puławach. Początek liryczno-muzycznych wzruszeń tuż po godzinie 19.00.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło plakatu: https://domchemika.pl/aktualnosci,2019-10-16,koncert-antoniny-krzyszton-z-zespolem.html