PORADY EKSPERTA: Misy, gongi, talerze i dzwoneczki – jak leczyć dźwiękiem?

      Możliwość komentowania PORADY EKSPERTA: Misy, gongi, talerze i dzwoneczki – jak leczyć dźwiękiem? została wyłączona

Tym razem program „Porady Eksperta w Eterze” to prawdziwie kreatywna podróż przez dźwięki, które leczą. Dosłownie!

25 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. To zjawisko powszechnie występuje w naszym życiu i negatywnie wpływa na nasze zdrowie.

Jednak znaleźliśmy na to pewnego rodzaju receptę… to dźwiękoterapia. Sprawdziliśmy tę metodę i z jej niezwykłymi rezultatami zgadzamy się w stu procentach – i oczywiście się nimi podzielimy.

Misy, gongi, talerze, dzwoneczki – to, wbrew pozorom, narzędzia terapeutyczne. Gościem Mateusza Grzegorczyka i słuchaczy Radia Impuls w programie „Porady Eksperta w Eterze” była ekspertka we wspomnianej dziedzinie – Ewa Czapka, która przybliżyła nam to, jak odpowiednie natężenie i barwa dźwięku mogą na nas wpływać.

Kiedy spotkaliśmy się niedawno, aby w przyjemnej atmosferze nagrać naszą rozmowę, to wprowadzone w drgania instrumenty wręcz kazały nam zaczekać na to, abyśmy mogli coś powiedzieć. Trzeba ich wysłuchać i zaczekać na ich zbawienny wpływ…

Jak zacząć przygodę z dźwiękoterapią, czy w ogóle każdy może uczestniczyć w tego typu relaksacyjnych sesjach, a może – na co trzeba uważać?

Rozmowa w trzech częściach dostępna poniżej:

 

 

 

 

Fot. FB/Ewa Czapka