Mały miś będzie zachęcać przedszkolaki do czytania

      Możliwość komentowania Mały miś będzie zachęcać przedszkolaki do czytania została wyłączona

Jaka będzie podróż małego misia przez świat wielkiej literatury? Od dziś miś będzie w rękach dzieci z puławskiego Miejskiego Przedszkola nr 3.

Sama akcja ma zasięg ogólnopolski, to znaczy jest proponowana wszystkim polskim dzieciom – a jej idea jest bardzo prosta, ma motywować najmłodszych do czytania książek czy raczej do proszenia rodziców o wspólne czytanie. Do tej czytelniczej przygody zachęca pluszowy miś – maskotka, wybrana wspólnie przez przedszkolną grupę dzieci. Miś będzie przez cały rok podróżować po domach przedszkolaków – a w czasie, kiedy będzie gościć w konkretnym domu, rodzina będzie mieć czas na przeczytanie jakiejś książki. Wszystko będzie odnotowane w specjalnym dzienniczku, w który będzie wyposażony miś – tam pojawią się tytuły książek, a dzieci będą mogły dodać własnoręcznie wykonane rysunki.

Właśnie dziś puławskie przedszkolaki z „Trójki” rozpoczęły tę akcję, to znaczy wybrały misia i obiecały opiekować się nim przez cały rok, oczywiście poznając książkowe opowieści. Na tej uroczystej inauguracji pojawili się dziś specjalni goście: prezydent Puław, Paweł Maj, wiceprezydent Paweł Szabłowski, a także pracownicy Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych puławskiego Urzędu Miasta.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Nie znaleziono galerii.

 

Źródło zdjęć: https://www.pulawy.eu/artykuly/maly-mis-w-swiecie-wielkiej-literatury,41975.htm