Mały miś będzie zachęcać przedszkolaki do czytania

Jaka będzie podróż małego misia przez świat wielkiej literatury? Od dziś miś będzie w rękach dzieci z puławskiego Miejskiego Przedszkola nr 3.

Sama akcja ma zasięg ogólnopolski, to znaczy jest proponowana wszystkim polskim dzieciom – a jej idea jest bardzo prosta, ma motywować najmłodszych do czytania książek czy raczej do proszenia rodziców o wspólne czytanie. Do tej czytelniczej przygody zachęca pluszowy miś – maskotka, wybrana wspólnie przez przedszkolną grupę dzieci. Miś będzie przez cały rok podróżować po domach przedszkolaków – a w czasie, kiedy będzie gościć w konkretnym domu, rodzina będzie mieć czas na przeczytanie jakiejś książki. Wszystko będzie odnotowane w specjalnym dzienniczku, w który będzie wyposażony miś – tam pojawią się tytuły książek, a dzieci będą mogły dodać własnoręcznie wykonane rysunki.

Właśnie dziś puławskie przedszkolaki z „Trójki” rozpoczęły tę akcję, to znaczy wybrały misia i obiecały opiekować się nim przez cały rok, oczywiście poznając książkowe opowieści. Na tej uroczystej inauguracji pojawili się dziś specjalni goście: prezydent Puław, Paweł Maj, wiceprezydent Paweł Szabłowski, a także pracownicy Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych puławskiego Urzędu Miasta.

 

 

 

Źródło zdjęć: https://www.pulawy.eu/artykuly/maly-mis-w-swiecie-wielkiej-literatury,41975.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.