Masz pomysł na puławski biznes? Zawalcz o premię na start

      Możliwość komentowania Masz pomysł na puławski biznes? Zawalcz o premię na start została wyłączona

Jak ożywić gospodarkę regionu i stworzyć w nim nowe miejsca pracy? Czasem wystarczy wesprzeć czyjeś ambitne plany. Z takiego założenia wychodzi LGD “Zielony Pierścień”. Kolejny raz ogłasza nabór do specjalnego konkursu.

60 tysięcy złotych – to finansowa pomoc, jaką mogą zdobyć przedsiębiorczy (i bezrobotni) mieszkańcy powiatu puławskiego. Lokalna Grupa Działania “Zielony Pierścień” przyjmuje już zgłoszenia do konkursu, w którym mogą wziąć udział osoby mające przemyślany pomysł na nowy biznes. Najważniejsze jednak, żeby te plany zgadzały się z Lokalną Strategią Rozwoju puławskiej Grupy – i żeby start-up gwarantował powstanie nowych miejsc pracy w regionie.

Finansowe dotacje będą pochodzić ze środków unijnych – a pula dostępna w aktualnym naborze to niemal pół miliona złotych. Żeby przekonać komisję do swojej wizji, trzeba precyzyjnie opisać swoje zamiary. Konkurs został pomyślany przede wszystkim jako szansa dla osób, które od dłuższego czasu pozostają bezrobotne, mają mniej niż 30 albo więcej niż 50 lat.

Wnioski i biznesplany będą przyjmowane w Biurze Lokalnej Grupy Działania, w Kośminie, do 2 lutego. Ale uczestnicy mogą skorzystać również z doradztwa – jeśli dostarczą biznesplan do 24 stycznia. Podczas oceny gotowych wniosków, te które zostały w ten sposób skonsultowane, otrzymają dodatkowe punkty – a ich autorzy będą mieć większe szanse na zdobycie dotacji. Pełny regulamin konkursu i wzory niezbędnych formularzy znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: LGD “Zielony Pierścień”