Co nowego w Kozienickim Domu Kultury?

      Możliwość komentowania Co nowego w Kozienickim Domu Kultury? została wyłączona

Punkt Informacji Turystycznej to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Nie bez powodu.

Każdy, kto wstąpi w te progi, dowie się wiele na temat oferty domu kultury czy okolicznych atrakcji, a także nabyć różnego rodzaju publikacje. Mieszkańcy regionu i turyści mogą uzyskać informacje (także w języku angielskim i włoskim) na temat infrastruktury turystycznej, bazy noclegowej i gastronomicznej oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych regionu.

Nowością w ofercie tego punktu są tak zwane „Magnesy Turysty”. To ogólnopolski projekt, powstały z myślą o podróżnikach, zbieraczach i kolekcjonerach. Wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury, Elwira Kozłowska:

 

Znajdziemy tu również foldery potrzebne do wykonania questa pieszego „Chodź zaśpiewasz mi piosenkę…”, prowadzącego śladami Bogusława Klimczuka. To wyzwanie, które pomoże poznać wiele lokalnych ciekawostek na temat patrona Kozienickiego Domu Kultury – w bardzo oryginalny sposób.

Od wielu lat ten kozienicki punkt jest poddawany ocenie, w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Po takiej kontroli przyznawane są gwiazdki – odpowiednio od jednej do czterech. Liczba gwiazdek zależy od poziomu realizacji zróżnicowanych wytycznych, określanych przez komisję certyfikacyjną. Ostatnio Kozienice otrzymały maksymalną ocenę.

Źródło informacji i zdjęcia: KDK