Dlaczego w tę sobotę będą otwarte placówki ZUS?

      Możliwość komentowania Dlaczego w tę sobotę będą otwarte placówki ZUS? została wyłączona

Urzędy i instytucje mają to do siebie, że są otwarte w godzinach, które kolidują z naszym czasem pracy. Z tego powodu załatwianie pewnych spraw odkładamy na później.

W tę sobotę ZUS otworzy swoje drzwi – po to, by mogli go odwiedzić zapracowani przedsiębiorcy, którzy dotąd nie dopełnili pewnej ważnej formalności. Od nowego roku ustawowym obowiązkiem każdego z nich (niezależnie od tego ile osób zatrudniają) jest założenie i aktywowanie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

W związku z tym, że wielu płatników składek dotąd nie założyło takiego konta, właśnie w tę sobotę będą otwarte jednostki terenowe lubelskiego oddziału Zakładu. Mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS:

 

21 stycznia pracownicy lubelskich jednostek terenowych będą do dyspozycji interesantów od 8.00 do 13.00.

Przypominamy, że z pomocą konta w PUE ZUS można załatwić wiele formalności związanych z prowadzeniem firmy, a także kontrolować stan swoich rozliczeń z Zakładem. Przedsiębiorcy mają w ten sposób dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banków lub urzędów). Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: ZUS