Mazovia MTB Marathon ponownie w Puławach – w tę niedzielę [POSŁUCHAJ]

      Możliwość komentowania Mazovia MTB Marathon ponownie w Puławach – w tę niedzielę [POSŁUCHAJ] została wyłączona

Wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego to niezwykłe miejsce – unikalne w skali całej Europy. Dobrze to wiedzą turyści, ale co roku przekonują się o tym również kochający sportowe emocje i adrenalinę rowerzyści.

To już ten czas – w nadchodzący weekend miłośnicy kolarstwa górskiego doczekają się nowej edycji wydarzenia Mazovia MTB Marathon. Zmierzą się ze współzawodnikami i z własnymi możliwościami, pokonując trasy wytyczone przez kolarskiego mistrza Polski, Cezarego Zamanę.

Żeby dotrzeć na metę, trzeba będzie wykazać się nie lada umiejętnościami i mądrze zarządzać swoimi siłami. Uczestnicy będą mieć do wyboru trzy trasy, o zróżnicowanej długości i stopniu trudności. Trasa Hobby o długości 7,3 kilometra to najlepsza propozycja dla młodych, dopiero co rozpoczynających swoje starty zawodników. Na dystans Fit i jego 24,6 kilometra powinni wybrać się ci, którzy stawiają na bardziej rekreacyjną jazdę. Najwięcej wąwozów do przejechania i trudności do pokonania będzie na dystansie Pro, mierzącym 45,6 kilometra.

Dla mieszkańców miasta Puławy przygotowano osobną klasyfikację na najszybszą zawodniczkę i zawodnika. Wystarczy, że podczas zapisów podać Puławy jako swoje miejsce zamieszkania, by automatycznie zostać przypisanym do tej rywalizacji. Dodajmy, że zapisy trwają już w Internecie (kliknij TUTAJ), ale będą prowadzone także w samą niedzielę, w biurze zawodów.

Jak co roku, miasteczko Mazovii zostanie zorganizowane w Marinie Puławy. Tam, krótko przed południem, do zabawy będą mogły dołączyć także małe dzieci. Maluchy do szóstego roku życia – wezmą udział w odrębnej konkurencji, ścigając się na przykład na rowerkach biegowych.

Program Zawodów Puławy Mazovia MTB Marathon (niedziela 23 kwietnia):

  • 9:00-15:00 – obsługa biura zawodów

Starty

  • 10:30 – start dystansu Hobby
  • 11.30 – start dystansów Fit i Pro
  • 11:45 – start Mini Mini

Dekoracje

  • 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
  • 13:30 – dekoracja dystansu Fit
  • 14:45 – dekoracja dystansu Pro

Sprawdźcie też, o czym opowiedział nam w radiowym studiu Cezary Zamana, opowiadając o tegorocznej edycji tego znanego i lubianego wydarzenia:

Źródło informacji i grafik: Mazovia MTB Marathon