Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na obchody Światowego Dnia Książki

      Możliwość komentowania Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na obchody Światowego Dnia Książki została wyłączona

W najbliższy poniedziałek (24 kwietnia) z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w puławskiej Mediatece zaplanowano dwa wydarzenia – promocję publikacji, która opowiada o lokalnej historii oraz premierę nowej książki poetyckiej jednego z lokalnych poetów.

O godzinie 16.30 uwagę gości przykuje publikacja “Włostowice – wokół świątyni”. Jej twórcy, Marek Sieprawski i Dariusz Malinowski, opowiedzą skąd wziął się pomysł na przygotowanie takiego albumu – i w jakich okolicznościach powstawała ta publikacja. Zaznaczmy, że jest to pierwsza tak obszerna i bogato ilustrowana historia puławskich Włostowic oraz tamtejszej parafii, liczącej blisko 350 lat. Podczas spotkania odbędzie się pokaz unikalnych, archiwalnych zdjęć przedstawiających m.in. mieszkańców i zabudowę Włostowic czy codzienne i uroczyste wydarzenia skupione wokół barokowej świątyni p.w. Świętego Józefa.

Natomiast o godzinie 17.30 Biblioteka gościć będzie Krzysztofa Gryko, poetę i muzyka, który jest autorem siedmiu książek poetyckich oraz laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Puławy w dziedzinie kultury. Podczas poniedziałkowego spotkania zaprezentuje swoją najnowszą książkę poetycką, pod tytułem „Wąska środkowa linia”.

Oba wydarzenia odbędą się w sali widowiskowej puławskiej Mediateki, przy ulicy Wojska Polskiego. Wstęp będzie wolny. Uczestnicy spotkań autorskich oczywiście będą mogli nabyć prezentowane publikacje.

Źródło informacji, plakatów i zdjęcia: Biblioteka Miejska w Puławach; źródło zdjęcia głównego: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook