Pora zadbać o planetę – i posprzątać w swoim zakątku regionu

      Możliwość komentowania Pora zadbać o planetę – i posprzątać w swoim zakątku regionu została wyłączona

W nadchodzącą sobotę wypadnie tegoroczny, Światowy Dzień Ziemi. To dobry pretekst, żeby posprzątać w plenerach – i właśnie do tego namawiają włodarze wielu samorządów w naszym regionie.

Do akcji sprzątania ziemi dołącza na przykład gmina Opole Lubelskie – podejmując współpracę z Zakładem Zagospodarowania Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. w Bełżycach. W tym tygodniu w lokalnych szkołach przeprowadzono akcję edukacyjną, a już piątek i sobotę (21 i 22 kwietnia) chętni mogą przejść od teorii do praktyki – i posprzątać w wybranym zakątku gminy. Organizatorzy zapewniają worki i rękawice, obiecują też poczęstunek. Zainteresowani powinni się zgłosić do opolskiego ratusza. Akcję koordynuje inspektor ds. ochrony środowiska, Agnieszka Kutyna.

W nadchodzącą sobotę (22 kwietnia) o swoją okolicę zadbają również mieszkańcy gminy Nałęczów. Udział w tej akcji potwierdziły lokalne szkoły i przedszkola oraz większość sołectw. Do pracy zabiorą się także urzędnicy z ratusza. Każdy, kto chciałby do nich dołączyć, powinien w tę sobotę, na godzinę 9.00, zjawić się przed budynkiem Urzędu Miasta w Nałęczowie. Tam będzie można odebrać worki, rękawiczki i wodę mineralną. Nagrodą za wysiłek będzie udział w ognisku z kiełbaskami.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim, UM w Nałęczowie; źródło zdjęcia: baza Pixabay