Medale za odwagę dla puławskich policjantów!

      Możliwość komentowania Medale za odwagę dla puławskich policjantów! została wyłączona

Praca w policji nie bez przyczyny jest służbą. Zdarzają się sytuacje, w których mundurowi stawiają na szali własne bezpieczeństwo, żeby pomóc komuś, kto może stoi w obliczu śmiertelnego zagrożenia.

Dwaj puławscy policjanci, którzy uratowali przed utonięciem 53-letniego kierowcę, otrzymali dziś (13 lutego) medale imienia podkomisarza policji Andrzeja Struja. To odznaczenia przyznawane mundurowym, którzy udzielili pomocy poszkodowanym, narażając przy tym własne zdrowie i życie.

Młodszy aspirant Paweł Gral i sierżant sztabowy Piotr Sztobryn z wydziału ruchu drogowego puławskiej komendy policji interweniowali 21 stycznia w Końskowoli. Wysłano ich, żeby przerwali podróż pijanemu kierowcy – ale na miejscu zastali inną groźną sytuację. Nietrzeźwy 53-latek, który w końcu stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał z drogi – a jego auto wpadło do rzeki Kurówki. Walcząc z silnym nurtem, policjanci (wspólnie ze świadkiem zdarzenia) wyciągnęli poszkodowanego z wody w dosłownie ostatniej chwili – zanim samochód zatonął.

Podczas dzisiejszej uroczystości w siedzibie MSWiA, medale wręczono jeszcze trzem innym policjantom z lubelskiego garnizonu – młodszemu aspirantowi z Lublina, który uratował tonących chłopców oraz dwóm dzielnicowym z Łukowa, którzy ocalili schorowanego seniora, uwięzionego w płonącym mieszkaniu.

Źródło informacji i zdjęcia: KWP w Lublinie