Nowy sprzęt dla kozienickich strażaków

      Możliwość komentowania Nowy sprzęt dla kozienickich strażaków została wyłączona

W pracy strażaka bardzo ważne są zaangażowanie i chęć pomocy innym. Ale nawet one nie wystarczą, jeśli druhowie nie mają odpowiedniego sprzętu do przeprowadzenia akcji gaśniczo-ratowniczej.

Właśnie dlatego do strażaków z powiatu kozienickiego trafiły bardzo potrzebne pojazdy. Komenda Powiatowa PSP w Kozienicach otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, a OSP w Magnuszewie – pojazd wielozadaniowy UTV. Natomiast płaskodenne łodzie ratownicze trafiły do jednostek ochotniczych straży pożarnych w Brzózie, Głowaczowie, Magnuszewie i Sieciechowie. Z kolei OSP w Miejskiej Dąbrowie ma już nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

W dokonaniu zakupów na ponad 2 miliony złotych, lokalnym samorządowcom pomogły dotacje z budżetu państwa oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Swoje środki przekazały również same jednostki.

Dodajmy, że jednocześnie poprawiło się wyposażenie jednostki OSP w Samwodziu – trafił tam samochód gaśniczy, którego dotąd używali druhowie z komendy powiatowej w Kozienicach.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kozienicach