Zadał ciosy nożem i uciekł – ale trafił już do aresztu

      Możliwość komentowania Zadał ciosy nożem i uciekł – ale trafił już do aresztu została wyłączona

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 59-latek, który poważnie ranił o dwa lata młodszego mężczyznę i uciekł z miejsca przestępstwa.

Wszystko zdarzyło się w ubiegłym tygodniu na terenie jednego z gospodarstw w powiecie zwoleńskim. Dwaj mężczyźni posprzeczali się – i podczas tej kłótni doszło do rękoczynów. Agresorem był pracownik, który wykonywał zlecone obowiązki w gospodarstwie. Najpierw uderzał swojego rozmówcę, ale w pewnej chwili wyjął nóż i zadał nim kilka ciosów.

Poszkodowany wezwał pomoc – karetka pogotowia zabrała go do szpitala, a policjanci podjęli poszukiwania sprawcy, który uciekł w nieznanym kierunku. Podczas tej akcji zwoleńscy mundurowi połączyli siły z policjantami z oddziału prewencji w Radomiu. Zaangażowano też przewodnika z psem tropiącym. W ciągu kilku godzin 59-latek został odnaleziony i zatrzymany.

Mężczyzna był trzeźwy, gdy trafił w ręce policji. Już w piątek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu – a tam usłyszał zarzuty, sformułowane na podstawie zebranego materiału dowodowego. Prokurator wnioskował też, żeby sprawca przestępstwa został aresztowany na trzy miesiące – sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował środek zapobiegawczy. Wkrótce 59-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa – grozi mu wyrok nawet dożywotniego więzienia.

Źródło informacji: KPP w Zwoleniu